ПЛАН выхаваўчай і ідэалагічнай работы на 2023/2024 навучальны год
План работы
______2023
ПЛАН
выхаваўчай і ідэалагічнай работы на 2023/2024 навучальны год
Накірункі |
Верасень |
|
||||||
04.09-09.09 |
11.09-16.09 |
18.09-23.09 |
25.09-30.09 |
|
||||
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне
|
01.09 Першы ўрок « Беларусь и Я. Диалог мира и созидания» 1-9 класы Класныя кіраўнікі |
11.09 – 28.09 Мерапрыемствы, прысвечаныя Дню народнага адзінства 17 верасня ( па асобным плане)
|
20.09 Класная гадзіна. Конкурс малюнкаў “Я люблю сваю Радзіму” 4 клас Гром Л.І.
|
28.09 Пазнаваўчая гульня “ Акцябраты –маленькія грамадзяне вялікай краіны” 3 клас Пузевіч АМ. |
|
|||
02.09 Урок-свята “Гэты цуд завецца кніга” 1 клас Каваленя Г.В.
|
|
|
|
|
||||
Ваенна-патрыятычнае выхаванне
|
|
15.09 Час носін “ Што значыць быць патрыётам сёння?” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
|
27.09 Класная гадзіна “ іторя маленькага героя” 4 клас Гром Л.І. |
|
|||
Духоўна-маральнае выхаванне, паліткультурнае
|
08.09 Гадзіна пытанняў і адказаў “Формула ветлівасці: вучымся быць ветлівымі” 2 клас Бунас І.А.
|
13.09 Класная гадзіна “Прыгажосць жыве ўсюды – важна толькі верыць у цуды” 4 клас Гром Л.І.
|
20.09 Віртуальная экскурсія “Нацыянальная бібліятэка Беларусі” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. 22.09 Урок маральнасці “Несці радасць людзям” 2 клас Бунас І.А.
|
|
|
|||
Экалагічнае выхаванне |
07.09 Калагічны квест “ У пошуках правіьных адказаў” 5 клас Муляр Г.М. |
14.09 Экалагічная гутарка з элементамі гульні « Зямля наш агульны дом” 2 клас Бунас І.А. |
22.09 Інтэлектуальная гульня “ Ты, я і планета зямля” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
|
|
|||
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і навыкаў здаровага ладу жыцця |
04 – 09.09 Тыдзень спорту і здароўя ( па асобным плане) 1-9 класы Шыян М.А.
|
14.09 Час зносін “ Я здароўе берагу, сам сабе дапамагу” 3 клас Пузевіч А.М. |
20.09 Гульня-падаржжа “ Што маем – не захоўваем” 4 клас Гром Л.І. |
27.09 Вусны часопіс “Сапраўдныя сябры здароўя” 2 клас Бунас І.А. |
|
|||
Прававое выхаванне і прафілактыка супрацьпраўных паводзін, выхаванне ў галіне інфармацыйнай культуры
|
08.09 Класная гадзіна “ Твая бяспека ў тваіх руках” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
13.09 Квэст “Прававы лабірынт” 8,9 класы Дубцкая Л.М. |
21.09 Класная гадзіна “ Усе людзі розныя, але правы ў іх аднолькавыя” 5 клас Муляр Г.М. |
|
|
|||
Сямейнае і гендэрнае выхаванне |
06.09 Пазакласнае мерапрыемства “ Перамога ў маёй сям’і” 4 клас Гром Л.І. |
|
22.09 Круглы стол “ Мая сям’я ў гісторыі краіны” 6,7 класы Бердніковіч В.М.
|
|
|
|||
Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
06.09 Час зносін “ Як стварыць сабе будучыню” 8,9 класы Дубіцкая Л.М.
|
14.09 Гутарка з элементамі прагляду фільма “ Свет маіх захапленняў” 1 клас Каваленя Г.В.
|
20.09 Вусны часопіс “ Кім быць?” 3 клас Пузевіч А.М. |
28.09 Дыскусія “ Як правільна выбраць прафесію?” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|||
Выхаванне культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы |
На працягу месяца Вывучэнне асаблівасцей сямейнага выхавання 1-9класы Класныя кіраўнікі |
На працягу месяца Вывучэнне асаблівасцей сямейнага выхавання 1-9класы Класныя кіраўнікі |
На працягу месяца Вывучэнне асаблівасцей сямейнага выхавання 1-9класы Класныя кіраўнікі |
На працягу месяца Вывучэнне асаблівасцей сямейнага выхавання 1-9класы Класныя кіраўнікі |
|
|||
Выхаванне культуры быта і дасуга, эстэтычнае выхаванне
|
05.09 Гутарка Дзелавы стыль: +патрабаванні да знешняга выгляду навучэнцаў” 2 клас Бунас І.А.
|
11.09 - 15.09 Акцыя “ Наш утульны клас” 1-4 класы Класныя кіраўнікі
14.09 Круглы стол «Малая радзіма ў творчасці беларускіх пісьменнікаў” 5 клас Муляр Г.М.
|
21.09 Гульнявы квест “ Пазнаём малую радзіму” 1 клас Каваленя Г.В.
|
|
|
|||
Накірункі |
Кастрычнік |
|
||||||
02.10-07.10 |
09.10-14.10 |
16.10-21.10 |
23.10-28.10 |
|
||||
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне |
04.10 Дзелавая размова “ Накірункі міжнарднай палтыкі Рэспублікі Беларусь” 8,9 клас Дубіцкая Л.І.
|
12.10 Інфарм-дайджэст “ Самае дарагое слова – мама” 3 клас Пузевіч А.М |
|
26.10 Віртуальнае падарожжа “ З чаго пачынаецца Радзіма” 1 клас Каваленя Г.В. 26.10 Дзелавая размова “ Хто такі акцябронак?” 3 клас Пузевіч А.М. |
|
|||
Ваенна-патрыятычнае выхаванне |
|
11.10 Класная гадзіна “ Маленькія героі вялікай вайны” 4 клас Гром Л.І. |
18.10 Класная гадзіна “ Маленькія героі вялікай вайны” 4 клас Гром Л.І. |
|
|
|||
Духоўна-маральнае выхавнне, паліткультурнае |
02.10 Святочнае мерапрыемства “ У іх вачах мудрасць пражытых гадоў” 1-5 класы Муляр Г.М. |
. |
20.10 Урокі дабра “Духоўнаць і патрыятызм” 6,7 класы Бердніковіч В.М |
27.10 Інтэрактыўны занятак “ Адзін за аднаго трымацца – нічога не баяцца” 2 клас Бунас І.А. |
|
|||
Экалагічнае выхаванне |
|
13.10 Інтэлектуальная гульня “ Па старонках энцыклапедыі прыроды” 2 клас Бунас І.А |
19.10 Класная гадзіна з прэзентацыяй “ У свеце прыроды” 1 клас Каваленя Г.В. |
27.10 Гадзіна краязнаўства “ Зямля пад белымі крылаі” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
|
|||
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і навыкаў здаровага ладу жыцця |
02.10 Аперацыя “Флікер” 1-9 класы Класныя кіраўнікі |
|
|
25.10 Урок здароўя “Падарожжа з доктарам Айбалітам” 4 клас Гром Л.І. 27.10 Прагляд і абмеркаванне відэафільма “Правілы бяспечных паводзін падчас канікул” 1-9 класы Шыян М.А. |
|
|||
Прававое выхаванне і прафілактыка супрацьпраўных паводзін, выхаванне ў галіне інфармацыйнай культуры
|
. |
20.10 Дзелавая размова “ Правы і абавязкі” 6,7 класы Бердніковіч В.М. 18.10 Інтэрактыўны дыялог “ Мы ў сучаснай медыяпрасторы: павага, бяспека, даладнасць” 8,9 класы Дубіцкая Л.М |
18.10,19.10 Прававая гадзіна “ Інтэрнэт – тэрыторыя адказнасці” 4,5 класы Гром Л .І., Муляр Г.М.
|
27.10 Гульня-віктарына “Мае правы” 5 клас Муляр Г.М. |
|
|||
Сямейнае і гендэрнае выхаванне |
04.10 Гадзіна-разважанне “ Сям’я – маленькая краіна?” 4 клас Гром Л.І. |
13.10 Свята “ Маці прысвячаецца” 1-9 класы Бунас І.А. |
|
|
|
|||
Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
02.10 – 06.10 Працоўная акцыя “ Школа – наш дом і мы гаспадары ў ім” 1-9класы Класныя кіраўнікі |
|
|
|
|
|||
Выхаванне культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы |
04.09 Гадзіна зносін “ Давай мяняцца ролямі” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
20.10 Інтэлектуаьная гульня “ Перадай дабро па кругу” 2 клас Бунас І.А. |
|
|
|||
Выхаванне культуры быта і дасуга, эстэтычнае выхаванне
|
|
|
|
|
|
|||
Накірункі |
Лістапад
|
|
||||||
08.11 – 11.11 |
13.11-17.11 |
20.11 – 24.11 |
27.11 – 02.12 |
|
||||
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне |
08.11 Гістарычная гадзіна “Нам гэту дату не забыць”( да дня Кастрычніцкай рэвалюцыі) 5-9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
24.11 Час зносін “ Хай вайны не будзе ніколі!” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
29.11 Час зносін “ Хай вайны не будзе ніколі!” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|||
Ваенна-патрыятычнае выхаванне |
|
16.11,17.11 Класная гадзіна “ Піянеры-героі Вялікай вайны” 5,6,7 класы Муляр Г.М. Бердніковіч В.М. |
23.11 Гульня-падарожжа “ Па дарогах ваенных гадоў” 1 клас Каваленя Г.В.
|
30.11 Класная гадзіна “ Гарады воінскай славы” 3клас Пузевіч А.М |
|
|||
Духоўна-маральнае выхавнне, паліткультурнае |
10.11 Арт-занятак “Памятныя месцы Беларусі” 2 клас Буна І.А. |
|
22.11 Творчая справа “ Паштоўка сябру” 4 клас Гром Л.І. |
|
|
|||
Экалагічнае выхаванне |
|
16.11Пазакласнае мерапрыемства “Жалобная кніга прыроды”5 класМуляр Г.М.
|
|
24.11 Інтэлектуальная гульня “ Экалагічны квест” 2 клас Бунас І.А. |
|
|||
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і навыкаў здаровага ладу жыцця |
09.11 Гадзіна пытанняў і адказаў “ Прафілактыка прастудных захворванняў” 3 клас Пузевіч А.М
|
17.11 Спартыўныя спаборніцтвы “ ЗОЖ- гэта здорава!” 1-4 класы Гром Л.І. |
|
01.12 Класная гадзіна “ Што трэба ведаць пра ВІЧ-інфекцыю?” 6,7 класы Бердніковіч В.М |
|
|||
Прававое выхаванне і прафілактыка супрацьпраўных паводзін, выхаванне ў галіне інфармацыйнай культуры
|
10.11 Тэматычная лекцыя “ Інтэрнэт – тэрыторы адказнасці” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
15.11 Гульня-віктарына “ Віртуальнасць ці рэальнасць” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
24.11 Класная гадзіна “ Правы і абавязкі дзяцей” 5 клас Муляр Г.М |
29.11 Класная гадзіна “ Правы дзіцяці – правы грамадзяніна” 4 клас Гром Л.І.
|
|
|||
Сямейнае і гендэрнае выхаванне |
08.11 Пазакласнае мерапрыемства “ Мая сям’я ў гісторыі маёй краіны” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
24.11 Пазакласнае мерапыемства “ сям’я – маленькая краіна” 2 клас Бунас І.А. |
|
|
|||
Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
08.11, 09.11 Класная гадзіна “ Энергазберажэнне. Разам зберажом больш” 1, 4 класы Каваленя Г.В. Гром Л.І. |
17.11 Конкурс малюнкаў “ Мы за энергазберажэнне” 2 клас Бунас І.А.
|
22.11 Круглы стол “ Метады павышэння эфектыўнасці выкарыстання энергарэсурсаў” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
30.11 Круглы стол “ Як выбраць прафесію?”5 клас Муляр Г.М. |
|
|||
Выхаванне культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы |
|
|
Акцыя “ Мы розныя, але мы сябруем” 3 клас Пузевіч А.М.
|
|
|
|||
Выхаванне культуры быта і дасуга, эстэтычнае выхаванне |
|
16.11 Дзень падарункаў “ Падары радасць сябру” 1 клас Каваленя Г.В. |
|
23.1 Рухомыя гульні “ Калі з сябрам выйшаў у дарогу…” 3 клас Пузевіч А.М. |
|
|||
Накірункі |
Снежань |
|
||||||
04.12 – 09.12 |
11.12 – 16.12 |
18.12 – 23.12 |
|
|
||||
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне |
06.12 Класная газіна “ Абарона Айчыны – абарона сваёй годнасці” 8,9 класы Дубіцая Л.М. |
13.12 Кола гісторыі “Памятныя мясціны маёй малой Радзімы” 4 клас Гром Л.І. |
22.12 Абзор “ Мая малая радзіма ўчора, сёння, заўтра” 6,7 класы Бердніковіч ВМ.
|
|
|
|||
Ваенна-патрыятычнае выхаванне |
Ваенны альманах “ ам дарогі гэтыя нельга забыць” 4 клас Гром Л.І. |
|
22.12 Класная гадзіна “ Гісторыя маленькага героя” 2 клас Бунас ІА. |
|
|
|||
Духоўна-маральнае выхавнне, паліткультурнае |
|
13.12 Інтэрактыўная гульня “ Гісторыя Радзімы маёй” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|
|
|||
Экалагічнае выхаванне |
07.12 Вусны часопіс “ Сойка і яе радня” 1 клас Каваленя Г.В. |
|
|
|
|
|||
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і навыкаў здаровага ладу жыцця |
08.12 Пазнаваўчая гадзіна “ Здароўе адбірае СНІД” 6,7 класы Бердніковіч В.М.. |
|
15.12 Конкурс на лепшую падзелку да Новага года Класныя кіраўнікі |
|
|
|||
Прававое выхаванне і прафілактыка супрацьпраўных паводзін, выхаванне ў галіне інфармацыйнай культуры
|
07.12 Гадзіна інфармацыі “ “10 снежня – Дзень правоў чалавека” 3 клас Пузевіч А.М. |
13.12 Час зносін “Усе мы людзі зямлі – паважаць адзін аднаго павінны” 5 клас Муляр Г.М. |
20.12 Круглы стол “Міжнародны дзень правоў чалавека” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|
|||
Сямейнае і гендэрнае выхаванне |
08.12 Пазакласнае мерапрыемства “ Сын, бацька, Айчына” 6,7 класы Бердніковіч В.М.
|
|
08.12 Пазакласнае мерапрыемства “ Выдатны бацька” 3 клас Пузевіч А.М.
|
|
полки» |
|||
Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
|
14.12 Інтэрактыўная гульня” Я ведаю пяць прафесій” 1 клас Каваленя Г.В. |
20.12 Прафаыентацыйная гульня “ Я і свет прафесій” 4 клас Гром Л.І.
|
|
|
|||
Выхаванне культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы |
07.12 Час зносін “ Усе мы розныя, і тым не меньш у нас шмат агульнага” 5 клас Муляр Г.М.
|
13.12 Гутарка з элементамі прэзентацыі “ Прыгажосць душы” 5 клас Гром Л.І. |
22.12 Прафарыентацыйная гульня “ Я і свет прафесій” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
|
|
|||
Выхаванне культуры быта і дасуга, эстэтычнае выхаванне
|
08.12 Калектыўная творчая справа (да Дня інваліда) Конкурс малюнкаў “ Дабрыня выратуе свет” 2 клас Бунас І.А. |
14.12 Конкурс малюнкаў “ Зімовыя вобразы прыроды” 3 клас Пузевіч А.М. |
|
|
|
|||
Накірункі |
Студзень |
|
||||||
08.01 – 13.01 |
15.01 – 20.01 |
22.01 – 27.01 |
29.01 – 03.02 |
|
||||
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне |
11.01 Віктарына “ Таямніцы Беларусі” 3 клас Пузевіч А.М |
. |
|
Класная гадзіна “ Патрыятызм. Грамадзянскасць. Доўг” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|||
Ваенна-патрыятычнае выхаванне |
11.01 Кінаальманах “ Мір за ўсё нам даражэй” 5 клас Муляр Г.М. |
|
24.01 Гістарычная гадзіна “Дзеці – ахвяры Халакоста” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|
|||
Духоўна-маральнае выхавнне, паліткультурнае |
|
17.01 Арт-занятак “ Мая Радзіма – Беларусь” 4 клас Гром Л.І. |
|
25.01 Пазнаваўчы занятак “ Старонкі памяці” 5 клас Муляр Г.М. |
|
|||
Экалагічнае выхаванне |
11.01 Выхаваўчая гутарка “ Вада – залог здароўя” 1 клас Каваленя Г.В. |
|
|
|
|
|||
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і навыкаў здаровага ладу жыцця |
10.01 Віктарына “Лепшы знаўца ПДР” 4 клас Гром Л.І. |
18.01 Прафілактычны занятак “Свет без школных звычак” 5 клас Муляр Г.М.
|
26.01 Спартыўныя спаборніцтвы “Здароваму ўсё ЗДОрава!” 2 клас Бунас І.А. |
25.01 Гульнявая праграма “ Спорт – гэта здорава!” 1 клас Каваленя Г.В. |
|
|||
Прававое выхаванне і прафілактыка супрацьпраўных паводзін, выхаванне ў галіне інфармацыйнай культуры
|
11.01 Гадзіна зносін” Што я ведаю пра зносіны ў сетцы інтэрнэт. Кіберашуканцы” 6,7 класы Бердніковіч В.М.
|
17.01 Прафілактычны занятак “Сацыяльныя нормы паводзін” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
26.01 Віктарына “Ці ведаеш ты законы сваей краіны?” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
|
|
|||
Сямейнае і гендэрнае выхаванне |
|
Пазакласнае мерапрыемства “ Я ганаруся сваёй сям’ёй” 1 клас Каваленя Г.В. |
26.01 Тэматычная класная газіна “ Гісторыя маёй сям’і” 4 клас Гром Л.І. |
03.02 Абмен думкамі “ Аб дружбе хлопчыкаў і дзяўчынак” 3 клас Пузевіч А.М.
|
|
|||
Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
|
17.01 Пазакласнае мерапрыемства “ Выратавальнік – прафесія асаблівая” 2 клас Бунас ІА.
|
26.01 Гульня-прэзентацыя “ Мая любімая прафесія” 2 клас Бунас І.А.
|
31.01 Прафкансультаванне “ Памылкі ў выбары прафесіі” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|||
Выхаванне культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы |
12.01 Пазакласнае мерапрыемства “Добрае сэрца”2 клас Бунас І.А. |
18.01 Вернісаж “ Успаміны пра зіму” 3 клас Пузевіч А.М.
|
25.01 Занятак “ Мы розныя, але мы разам” 3 клас Пузевіч А.М.
|
31.01 Занятак “ Мы розныя, але мы разам” 4 клас Гром Л.І.
|
|
|||
Выхаванне культуры быта і дасуга, эстэтычнае выхаванне
|
|
19.01 Пазнаваўчы занятак “ Гісторыя Беларусі ў архітэктуры” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
25.01 Майстэрня мастака “ Цудоўныя фарбы” 5 клас Муляр Г.М.
|
|
|
|||
Накірункі |
Люты |
|
||||||
05.02 – 10.02 |
12.02 – 17.02 |
19.02 – 24.02 |
26.02 – 02.03 |
|
||||
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне |
08.02 Відэапрэзентацыя “ Легенда пра акцябронка” 5 клас Муляр Г.М. |
15.02 Кіналекторый «Афганістан» 3-9 класы Міхнавец В.Л.
|
|
29.02,01.03 Занятак “Я-грамадзянін Беларусі” 1,2 класы Каваленя Г.В. Бунас І.А. |
|
|||
Ваенна-патрыятычнае выхаванне |
08.02 Урок Мужнасці “Юныя героі Вялікай Айчыннай вайны” 8,9 класы Дубіцкая Л.М.
|
14-16.02 Урок Мужнасці “Юныя героі Вялікай Айчыннай вайны” 1-4 класы Кланыя кіраўнікі
|
23.02 Вусны часопіс “ Што мы ведаем пра вайну” 2 клас Бунас І.А.
|
29.02 Гістарычная гадзіна “15 хвілінак пра гарады-героі” 3 клас Пузевіч А.М. |
|
|||
Духоўна-маральнае выхавнне, паліткультурнае |
|
14.02 Духоўная сустрэча “ Аб брыдкаслоўі” 8,9 класы Дубіцкая Л.М.
|
|
01.03 Гутарка “Традыцыі выхавання ў розных краінах” 6,7 класы Бердніковіч В.М.
|
|
|||
Экалагічнае выхаванне |
07.02 Экалагічная казка для дзяцей “Падарожжа ў прошлае” 4 клас Гром Л.І.
|
|
Акцыя “ Дзень Плюшкіна”( збор пласцікавых бутылак) 1-4 класы Класныя кіраўнікі |
28.02 Віртуальная экскурсія “ Прыродныя сімвалы Салігорскага краю” 4 клас Гром Л.І. |
|
|||
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і навыкаў здаровага ладу жыцця |
07.02 Гадзіна карысных рэкамендацый “ На шляху да здароўя” 3 клас Пузевіч А.М. |
16.02 Урок здароўя “ Цыгарэта – маленькая, бяда – вялікая” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
23.02 Спартыўныя спаборніцтвы “ Хто смелы, той і ўмелы” 5-9 класы Шыян М.А.
|
|
|
|||
Прававое выхаванне і прафілактыка супрацьпраўных паводзін, выхаванне ў галіне інфармацыйнай культуры
|
09.02 Прафілактычная гутарка “ Што я ведаю пра зносіны ў сетцы Інтэрнэт” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
14.02 Круглы стол “ Карысць і шкода мабільнага тэлефона” 8,9 класы Дубіцкая Л.М.
|
|
29.02 Дыскусія “Праўда пра наркотыкі” 5 клас Муляр Г.М. |
|
|||
Сямейнае і гендэрнае выхаванне |
09.02 Урок памяці “Памятныя даты маёй сям’і” 2 клас Бунас І.А. |
|
23.02 Урок духоўнасці “ Каханне як вышэйшае чалавечае пачуццё” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
|
|
|||
Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
08.02 Практычны занятак “ Кропля не дробязь” 1 клас Каваленя Г.В. |
|
|
|
|
|||
Выхаванне культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы |
|
15.02 Кіналекторый “ Дом нашага шчасця” 5 клас Муляр Г.М. |
|
28.02 Пазакласнае мерапрыемства па самапазнанню “ Знайдзі сябе ў свеце прафесій” 8,9 класы Дубіцкая Л.М.
|
|
|||
Выхаванне культуры быта і дасуга, эстэтычнае выхаванне
|
|
|
|
|
|
|||
Накірункі |
Сакавік |
|
||||||
04.03 – 09.03 |
11.03 – 16.03 |
18.03 – 23.03 |
|
|
||||
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне |
|
15.03 Дзень Канстытуцыі. Святочнае ўручэнне падарункавага камплекта “ Я – Грамадзянін Рэспублікі Беларусь” 8,9 класы Бунас І.А. |
21.03 Віктарына “ Айчыны вялікія сыны” 3 клас Пузевіч А.М.
|
|
|
|||
Ваенна-патрыятычнае выхаванне |
|
15.03 Класная гадзіна “ Да подзвігу салдата сэрцам дакраніся” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
|
|
|
|||
Духоўна-маральнае выхавнне, паліткультурнае |
06.03 Свята “ Самай лепшай жанчыне на свеце” 1-9 класы Бунас І.А. |
|
20.03 Маральная гадзіна “ Школа харошых манер” 4 клас Гром Л.І.
|
|
|
|||
Экалагічнае выхаванне |
|
14.03 Гульнявы экалагічны занятак “ Смелыя пажарныя” 3 клас Пузевіч А.М. |
|
|
|
|||
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і навыкаў здаровага ладу жыцця |
|
14.03 Адкрыты дыялог “ Тры грані, якія вядуць у бездну” 5 клас Муляр Г.М. |
22.03 Пазакласнае мерапрыемства “ Здаровы лад жыцця” 2 клас Бунас І.А. |
|
|
|||
Прававое выхаванне і прафілактыка супрацьпраўных паводзін, выхаванне ў галіне інфармацыйнай культуры
|
06.03 Прававая гадзіна “ Меры адказнасці за здзяйсненне супрацьпраўных дзеянняў8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|
|
|
|||
Сямейнае і гендэрнае выхаванне |
|
15.03 Экскурс у прошлае “ Як жылі нашы бабулі і дзядулі” 2 клас Бунас І.А.
|
|
|
|
|||
Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
.
|
Прафілактычная гутарка “ Беражлівасць як вобраз жыцця кожнага чалавека”! 4клас Гром Л.І. |
Гульнявы занятак “ Эканомім цяпло і святло” 1 клас Каваленя Г.В. |
|
|
|||
Выхаванне культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы |
|
|
|
|
|
|||
Выхаванне культуры быта і дасуга, эстэтычнае выхаванне
|
|
14.03 Акцыя “ Цікавы дасуг” 1 клас Каваленя Г.В. |
21.03 Акцыя “ Вершы ў кармане” 5- 9 класы Брдніковіч М.М. |
|
|
|||
Накірункі |
Красавік |
|
||||||
01.04 – 06.04 |
08.04 – 13.04 |
15.04 – 20.04 |
22.04 – 27.04 |
|
||||
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне |
05.04 Дыялогавы занятак “ Ці ёсць героі ў наш час?” 6.7. класы Бердніковіч В.М. |
|
17.04 Час зносін “ За намі будучыня” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|
|||
Ваенна-патрыятычнае выхаванне |
|
11.04 Міжнародны дзень вязняў канцлагераў Урок мужнасці «Мы будзем памятаць…» 5-9 класы Бердніковіч ВМ.
|
19.04 Гістарычная гадзіна “У вайны не жаночы твар” 2 клас Бунас І.А. |
|
|
|||
Духоўна-маральнае выхавнне, паліткультурнае |
|
|
|
|
|
|||
Экалагічнае выхаванне |
|
Гульнявая праграма “ Церамок” 1 клас Каваленя Г.В. |
|
26.04 Пазакласнае мерапрыемства « Рэха Чарнобыля» 5-9 класы Муляр Г.М. |
|
|||
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і навыкаў здаровага ладу жыцця |
05.04 Спартыўныя спаборніцтвы “ Вясёлыя эстафеты” 1-5 класы Шыян М.А.
|
|
Жывая газета “ Смачна ці небяспечна”. Сакрэты любімых напояў” 4 клас Гром Л.І.
|
|
|
|||
Прававое выхаванне і прафілактыка супрацьпраўных паводзін, выхаванне ў галіне інфармацыйнай культуры
|
03.04 Занятак “ Лёгкія грошы – лавушка” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
Прафілактычная гутарка “ Наркотыкі. Ад казачных фантазій да страшнай рэальнасці” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
|
Відэалекторый “STOP наркотыкі” 5 клас Муляр Г.М. |
|
|||
Сямейнае і гендэрнае выхаванне |
|
11.04 Сямейная гадзіна “ Фарміраванне сусветныхсямейных каштоўнасцей” 3 клас Пузевіч А.М. |
|
25.04 Майстэрня зносін “Цяпло сямейнага ачага” 1 клас Каваленя Г.В. |
|
|||
Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
|
12.04 Пазнаваўчая гульня “ Падарожжа ў Краіну Эканоміку” 2 клас Бунас І.А. |
19.04 Пазнаваўчая гульня “ Падарожжа ў Краіну Эканоміку” 1 клас Каваленя Г.В. |
24.04 Пазнаваўчая гульня “ Падарожжа ў Краіну Эканоміку” 4 клас Гром Л.І. |
|
|||
Выхаванне культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы |
|
10.04 Круглы стол “ Кожны чалавек унікальны” 4 клас Гром Л.І. |
19.04 Круглы стол "Дом нашага шчасця” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
|
|
|||
Выхаванне культуры быта і дасуга, эстэтычнае выхаванне
|
|
|
|
25.04 Квэст “ Падарожнічаем па краінах свету” 3 клас Пузевіч А.М. |
|
|||
Накірункі |
Май |
|
||||||
29.04 – 04.05 |
06.05 – 11.05 |
13.05 – 18.05 |
20.05-31.05 |
|
||||
Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне |
|
|
|
30.05 Абмен думкамі “ Нашы традыцыі” 5клас Муляр Г.М. |
|
|||
Ваенна-патрыятычнае выхаванне |
03.05 Гутарка за круглым сталом “Выхоўваем патрыёта” 6,7 класы Бердніковіч В.М. |
08.05 Вахта Памяці «Слава табе, пераможца-салдат!» 1-9 класы Бунас І.А. |
|
29.05 Класная гадзіна “ Лёс планеты ў нашых руках” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|||
Духоўна-маральнае выхавнне, паліткультурнае |
|
|
|
31.05 Свята апошняга званка 1-9 класы Бунас І.А. |
|
|||
Экалагічнае выхаванне |
02.05 Акцыя “ Чысты двор” 1-9 класы Класныя кіраўнікі |
|
16.05 Экалагічная гульня “ Падарожжа Калабка” 1 клас Каваленя Г.В. |
|
|
|||
Выхаванне культуры бяспекі жыццядзейнасці і навыкаў здаровага ладу жыцця |
|
|
|
30.05 Час носін “ Аб шкодзе нікатыну для насельніцтва” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|||
Прававое выхаванне і прафілактыка супрацьпраўных паводзін, выхаванне ў галіне інфармацыйнай культуры
|
|
. |
15.05 Урок пававых ведаў “ Віды карупцыйных правапарушнняў” 8,9 класы Дубіцкая Л.М |
|
|
|||
Сямейнае і гендэрнае выхаванне |
|
|
15.05 Пазакласнае мерапрыемства “ Усё пачынаецца з сям’і” 1-9 класы Пузевіч А.М. |
22.05 Тэматычная гутарка “ Гендэрныя ролі і стэрэатыпы” 8,9 класы Дубіцкая Л.М. |
|
|||
Эканамічнае, працоўнае і прафесійнае выхаванне
|
|
|
|
|
|
|||
Выхаванне культуры самапазнання і самарэгуляцыі асобы |
|
|
|
|
|
|||
Выхаванне культуры быта і дасуга, эстэтычнае выхаванне
|
|
|
|
|
|
|||